Це має знати кожен фрилансер, підприємець, бізнесмен!

Це має знати кожен фрилансер, підприємець, бізнесмен!

Що впливає на успіх фрилансера, підприємця, бізнесмена?

5 факторів, які потрібні кожному.

 1. Стан спокою. Якщо ви можете вплинути на ситуацію, тоді дійте і впливайте. Якщо не можете вплинути, то припиніть про це турбуватися і займіться справою для свого бізнесу та своєї команди. Успіх є там, де відбуваються дії. 

Найважливіше - це стан спокою, причому не тільки підприємця, бізнесмена, а цього зараз хочуть усі люди в тому чи іншому прояві.

Для того, щоб працювати зі своїм станом, вам допоможе розуміння існування американської моделі PESTEL і сили, які впливають на наш бізнес, що не залежать від нас. 

        P - Політичні чинники.

        E - Економічні чинники.

        S - Соціальні чинники.

        T - Технологічні чинники.

        E - Екологічні чинники.

        L - Легалізовані фактори (приклад цього фактора - це коли ухвалюється закон і бізнес перестає існувати, наприклад, ігрова індустрія). Зрозумівши і прийнявши цю модель дійсності, прийти до спокійного стану вам буде набагато легше і швидше.

2. Для своєї продуктивності важливо прибрати новини, Messenger і соцмережі, які вас тригерять і не дають фокусуватися на меті та підтримувати свій спокійний стан. Головне, що вам потрібно знати, ви дізнаєтеся. Обов'язково хтось з оточення поділиться з вами новинами, друзі розповідатимуть, що відбувається в країні та у світі, бізнес-партнер ділитиметься, що відбувається в бізнесі та у світовій економіці і т.д. 

У бізнесі залишаться тільки ті, хто під час спаду вже підготував або готують ґрунт для зростання. Після кожної кризи завжди йде підйом і в кожного він відбувається по-своєму. Якщо ви дієте під час кризи, у вас зростання відбудеться набагато швидше, ніж у ваших конкурентів, які не діють у моменті.

3. Краще щось робити, ніж не робити нічого. Займіть себе замість читання новин корисним навчанням, набуттям нових затребуваних дорогих навичок, які допоможуть розвиватися вам як особистості або розвивати ваш бізнес. У цьому вам допоможе модель антикризового планування. Під час війни в Україні щоденне антикризове планування допомогло встати на ноги багатьом бізнесам і створити новий бізнес і робочі місця. Якщо ви відкриті до можливостей, то вони обов'язково будуть.

 4. Правильно оцінити свої сили. Яка ви компанія? Малий, середній чи великий бізнес? Від цього залежить, в який бік вам рухатися: у бік макротрендів, просто трендів чи мікротрендів? Не всі можуть з'їсти слона цілком. Правильно розподіляйте свої ресурси.

5. Зараз важливо поставити собі правильні запитання і чесно на них відповісти: 

 ⁃ як зміниться світ у найближчі 5 років?

 ⁃ які нові потреби виникають у людей?

 ⁃ як зміниться ніша в найближчі 5 років?

 ⁃ як зміниться конкуренція?

 ⁃ як зміниться ринок загалом?

По суті на останнє питання "Як зміниться ринок?" американці вже дали наукове визначення, таке як BANI WORLD, де визначення описує ситуацію в бізнесі нового покоління:

B - brittle/крихкий.

A - anxious/тривожний.

N - nonlinear/нелінійний.

I - incomprehensible/неосяжний.

Погодьтеся, це зараз про нашу нову реальність.

Стан, продуктивність, дія, правильне оцінювання точки А й аналіз допоможуть вам прийти до поставленої мети.

20/07/2023